Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Menighedsrådet

Menighedsråd og præster i Sydhavn Sogn

Det nuværende menighedsråd blev konstitueret den 25. november 2020 og har en funktionsperiode, der løber fra første søndag i advent 2020 til første søndag i advent 2024. Find kontaktinformation på sognepræsterne Ingrid Gadager og Christian Rydahl under Ansatte

Send en sikker mail til menighedsrådet i Sydhavn Sogn her.

MENIGHEDSRÅDET 2020-2024

 

Menighedsrådsformand Lone Rasmussen
Tlf.: 20 18 39 88
Mail: lone@tpcl.dk

Næstformand Christian Rydahl (sognepræst) 
Tlf.: 26 83 39 96 (træffes man-tors)
Mail: cry@km.dk

Kontaktperson Olav Karup Clausen
Tlf. 31 24 08 88
Mail: clausenolav@gmail.com 

Helle Strømsted Petersen
Tlf. 21 90 07 98
Mail: helle-stroemsted@youmail.dk

Anne-Dorte Jensen
Tlf 50 59 99 65
Mail: doje922@gmail.com

David Tange
Tlf 20 91 71 20
Mail: david@tange.us

Kasserer Eva Larsen 
Tlf.: 28 81 57 53
Mail: evajyttelarsen@gmail.com

Ivan Juhl Knudsen 
Tlf.: 20 91 08 95
Mail: ijk@fdf.dk

Jane Heitmann 
Mail: jane.heitmann@ft.dk

Karin Holm
Tlf.:  20 53 20 23
Mail: karin_holm1101@hotmail.com

Linda Kellam (medlem af provstiudvalg) 
Tlf.:  20 46 69 31
Mail: linda@steinov.dk

Louise Lindberg Heldmann
Tlf.: 29 90 66 63
Mail: louise@heldmann.dk 

Roger Ridley Pedersen
Tlf. 36 46 26 83
Mail: rogerridley44@hotmail.com

Tenna Hermansen 
Mail: tennakah@hotmail.com

Thomas Heie Nielsen
Tlf.: 26 16 98 81

Thomas Søborg Lassen 
Mail: tslassen@gmail.com


Kirkeværge Morten Lyck Clemmensen (udenfor rådet) 
Tlf. 24 62 12 55
Mail: frederiksholmkirkevaerge@gmail.com

Stedfortrædere:

Janie Marie Bloch